Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları
 
    F01 Arıza Kodu;
 
 
Bu arıza kodu tesisat suyunun çok ısınması veya eşanjör bölgesindeki sıcaklığın çok artmasından dolayı oluşur.Bu arızayı gidermek için resetleme işlemi uygulanır.Resetlemeden önce peteklerin vanaları kapalı ise açmanız gerekir (en az 3 tanesi açık olmalı). Sonra ekranın  altında bulunan resetleme butonuna basın.Resetleme işlemini birkaç kez yapabilirsiniz.Ancak hala düzelmediyse teknik destek almalısınız.
 
 
Bu arıza kodunun oluşmasının nedeni; ana eşanjörde kireçlenme,pompada veya filtrelerde tıkanıklık,üç yollu vananın arızası olabilir.Eğer gösterdiğimiz işlemleri yaptıktan sonra kombinin sorunu hala düzelmediyse sizin bir işlem yapmadan servisimiz tarafından müdahale edilmesini öneririz.
 
   F02 Arıza Kodu;
 
 
Bu arıza kodunun sebebi sıcak su sensörünün arızanlanması veya sensörün kablolarında meydana gelen bozukluktur.F02 arıza kodunun düzeltilmesi servis tarafından yapılması gerekir.
 
   F03 Arıza Kodu;
 
Bu arıza kodunun sebebi kombiden kalorifere giden bağlantılarda bozukluk veya tıkanıklık durumunda oluşur.Arıza çözümü için teknik destek yardımı almalısınız.
 
   F04 Arıza Kodu;
 
Bu arıza kombinin gazının kesilmesi yani cihazın ateşlemeyi yapamamasından kaynaklanır.Eğer daireniz doğalgazlı ise kombinize gazın gelip gelmemesini kontrol ediniz.Gaz vanaları kapalı ise açmalısınız.Sonra resetleme düğmesinden cihazı resetleyin.Resetlemeyi birkaç kez uygulayabilirsiniz.Hala arıza devam ediyorsa teknik destek almanız daha yararlıdır. Arızanın çıkma sebebi;anakartın veya iyonizasyon ateşleme elektrodunun arızanlanmasıdır.
 
   F05 Arıza Kodu;
 
Hava akışında meydana gelen arızadır.Demirdöküm atron kombiler hermetiktir.Bu yüzden hava akışı fan ile olur.Fan dışarıdan aldığı temiz havayı alır ve yanmadan sonra atık havayı dışarı atar.Bu durumda arızanın sebebi fanın arızası ya da fana komut veren anakartta oluşan sorundur.Ayrıca bacanın da yerinden çıkışı buna sebep olur.Arızanın onarımı için servis çağırmalısnız.
 
   F06 Arıza Kodu;
 
Kaloriferden kombiye dönüş suyunun sensöründe oluşan arızadır.Sensörün bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir.Arızanın giderilmesi için servis yardımı almalısınız.
 
   F07 Arıza Kodu;
 
Gaz valfinde sorun olduğunda bu kod oluşur.Öncelikle cihazı resetlemeniz gerekir.B,rkaç kez resetleme yapabilirsiniz.Eğer hal düzelmediyse uzman kişiler tarafından destek almalısınız.
 
   F08 Arıza Kodu;
 
Kalorifer su sıcaklığının 95°C üstüne çıktığı zaman oluşan arıza kodudur.Arıza onarımı için öncelikle kombi tesisat vanalarını ve kalorifer vanaları kapalı ise açmalısınız.En az 3kaloriferin vanalarını açmalısınız.Sonra kombiyi resetleyin.Birkaç kez resetleme işlemini uygulayabilirsiniz.Sorun devam ederse kombiyi açma-kapama düğmesinden kombiyi kapatın ve bir süre suyun soğumasını bekleyin.Hala bir değişiklik yoksa 489 84 74 numarasından bizlerden uzman servis desteği alabilirsiniz.
 
   F09 Arıza Kodu;
 
Fan çalışmamasına rağmen prosestat kontaklarının kapalı olma arızasıdır.Sorunun nedeni elektronik kart ya da prosestat arızalanması olabilir.Sorunun giderilmesi için uzman servis tarafından müdahale edilmesi gerekir.
 
   F10 Arıza Kodu;
 
Tesisattaki su basıncının çok düşük ya da çok yüksek olması durumunda ortaya çıkan arıza kodudur.Basıncı kontrol etmek için kombinin sol alt tarafına bakın. Basınç çok düşük ise (basınç 1 barın altında ise) sağ alt kösede bulunan musluğu sola çevirip 1.5 bara kadar çıkarmalısınız.Eğer basınç çok yüksek ise(basıncın 2.5 bar olması) kombiye en yakın kaloriferin havasını alarak fazla basıncı düşürmelisiniz. Gösterdiğmiz işlemleri yapamazsanız 489 84 74 numarasından bizlerden teknik destek alabilirsiniz.
 
   F11 Arıza Kodu;
 
Kombiden kalorifere gidiş-dönüş suyun sıcaklığındaki farkının 40°C olması durumunda bu arıza kodu oluşur.Kalorifer ve kombinin vanaları kapalı ise açmalısınız.Ekranda hala F11 arıza kodu yanıp sönüyorsa teknik servis hizmeti almalısınız.
 
   F12 Arıza Kodu;
 
Şebeke geriliminin 165 V altına düştüğü zaman olan arıza kodudur.Yani kombiye gelen voltajın düşük olma durumudur.Bu arıza kodunda resetleme yapmadan bir süre beklemeniz gerekir.Cihaz kendisi zaten resetleme yapacaktır.
 
Eğer uzun süre beklemenize rağmen sorun hala varsa anakartın yanması veya arızasından dolayıdır.Çözümü için servisimizi 489 84 74 numarasından arayabilirsiniz.Arızayı onardıktan sonra bu sorun tekrar olabilir.Bu yüzden Kombi Regülatörü kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.
 
   F13 Arıza Kodu;
 
Tesisat ile kalorifer arasındaki dönüş suyunun gidiş suyundan 7°C fazla olma arızasıdır.Sorunun çözümü için teknik destek almalısınız.
 

 


Önce bizden fiyat alın

Güvenli ve kusursuz hizmetin adresi