Çiğli Demirdöküm Kombi Servisi

Kombiniz kışa hazır mı? Kombide oluşan arızalar ve çözümler nelerdir? Kombi hata kodu nedir? Kombi bakımı nasıl yapılır? Kombi neden ısıtmıyor? İyonizasyon elektrodu nedir, bu arıza nasıl giderilir?Kombide kırmızı ışık yanınca ne yapılmalı?Kombinin bakımı yapılmaması ne gibi sonuçlar doğurur?sorularınızın cevabı bu adreste...
 
     
 
Kombi tam performansla mı çalışıyor?
 
Kombi ev ve iş yeri gibi bir çok yerde günümüz teknolojisinde kışın bizi ısıtma ve sıcak su için kullanılan sistemdir. Bu nedenle kombinin tam verimle çalışması bizlere daha fazla yarar sağlar. Kombinin arızalarını gidermek ve bakımını düzenli olarak yapmanızı tavsiye ederiz.
 
            
 
Kombi Arızaları Nelerdir?
 
Kombinin sıcak su açıldığında ısıtmaması,
Kombiden sıcak su gelmemesi,
Radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk,
Su akıtma,
Patlamalı yanma,
Peteklerin iyi ısıtmaması,
Kombinin çok ses çıkarması,
Kurulumunda yapılan hata,
gibi birçok nedenden dolayı kombide arızalar oluşur. Ayrıca hata kodlarında da oluşan arızalar kombinizin çalışmasını engelliyor olabilir. Bu arızalar dış faktör ve yoğun kullanıma bağlı olarak parçaların zarar görmesinden dolayı oluşabileceği gibi kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanıyor olabilir.
 
              
 
 Kombi Hata Kodu Nedir?
Kombide oluşan kireçlenme, tesisat su basıncı veya prosestat arızalanması, elektronik kartın bozulması, kablolarda meydana gelen kısa devre,kalorife gidiş suyu sensörünün arızalanması gibi birçok sebepten hata kodu oluşur. Arıza kodlarını düzeltmek için uzman kadromuzdan yardım almanız sizin için daha güvenli ve verimli olacaktır.
 
Kombide kırmızı ışık yanınca ne yapılmalı?
 
Kombide yeterince gaz olmadığında, basınç düşük olduğunda, parçalarda oluşan arızalarda, kombi resetleme ihtiyacı duyduğunda kırmızı ışık yanar. Onarım için kombide yeterince gaz olmalıdır. Eğer arıza giderilmediyse kombinizi resetleyiniz. Bunları yaptıktan sonra hala kırmızı ışık yanıyorsa Demirdöküm Kombi Servisimizi 489 84 74 numarasından arayıp destek alabilirsiniz.
 
           
 
Kombi bakımının geciktirilmesi ne gibi sonuçlara yol açar?
 
Kombinizin zamanında tamir edilmemesi daha fazla maliyet ve onarılması zorlaşan sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden kombinizin arıza giderilmesini ve bakımını yapmalısınız.
 
 
İyonizasyon elektrodunun görevi, arızalanma nedeni ve çözümü
 
Bu elektrod, brülörde oluşan yanmayı algılayarak elektronik karta ateşlemeyi bildiren parçadır. Sürekli yanma,metal aksamanın özelliğini yitirmesi gibi aslında farklı birçok nedenden dolayı iyonizasyon arızalanması oluşur. Kombinin markasına ve çeşidine göre bu arızada ekranda farklı hata kodu belirir. Arızanın sebebi iyonizasyon elektrodu olmayabilir ve başka parçalardan kaynaklanan bir sorun olabilir.Bu parçanın arızalı olup olmaması uzman ekip tarafından belirlenir ve ona göre bir işlem yapılır.
 
    
 
Demirdöküm Kombi Servisi kombinizin tam performans ile çalışıp aileniz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz sıcacık bir kış için 7/24 hizmetinizdedir.

Önce bizden fiyat alın

Güvenli ve kusursuz hizmetin adresi